ممکنه با جستجوی عبارات زیر به این صفحه راهنمایی شده باشید:

زنبورداری، زمستان گذرانی، تغذیه، بیماری ها، آموزش پرورش ملکه زنبور عسل​​​​​​​

در هر صورت خواستم بگم که درست اومدین! اینجا هم کلاس های مختلفی رو می بینید، هم فیلم های آموزشی زنبورداری، اون هم نه هر فیلمی، محتوای این کلاس ها خیلی دقیق و بر اساس نیاز یک زنبوردار طراحی و فهرست شدن. یعنی چی؟
یعنی نه تنها من خودم زنبوردارم، بلکه با سابقه ی چندساله ی تدریس دوره های مختلف زنبورداری، به این نتیجه رسیدم که بیشتر زنبوردارها توی نقاط مشترکی از کارشون ضعف دارند. در نتیجه سعی کردم توی این کلاس ها اون نقاط رو به طور کامل پوشش بدم. این رو هم اضافه کنم که همه ویدیوها و وبینارهای این صفحه سه رویکرد مشترک دارن، رویکرد اول تولید محصول با کیفیته، می خواد عسل باشه، ملکه یا هر چیز دیگه ای، رویکرد دوم صرفه جویی در زمانه، که برای گسترش یک زنبورستان بسیار لازم و ضروریه هر سال هم داره به ضرورتش افزوده میشه، رویکرد سوم هم بر می گرده به بهینه سازی هزینه هایی که یک زنبوردار می کنه. یعنی حفظ هزینه های ضروری و حیاتی و حتی بالا بردن بودجه ی اون قسمت ها، و حذف هزینه های غیرضروری.  البته همین ویدیوها هم در واقع از سر کلاس هایی با مخاطبان زنبوردار ضبط شدند و در نتیجه باز هم توی کلاس، مطالب به نیاز واقعی شما به عنوان یک زنبوردار نزدیک تره. از طرفی خیلی هم سعی کردیم که حرف های قلمبه و سلمبه! نزنیم! و مطالب ساده و قابل اجرا در هر نقطه ای، هر سطح تجربه ای و با مناسب ترین بودجه باشه.
در آخر همین صفحه می تونید گزارش برگزاری کلاس ها و نمره ی مخاطبان به اون ها رو رو هم ببینید. نمره های این گزارش ها به طور مستمر مورد به روزرسانی میشه تا سلیقه ی افراد جدیدتر و به روزتر هم در نمرات تاثیر داده بشه. هدف هم اینه که شما قبل خرید یک فیلم زنبورداری با چشم بازتری هزینه کنید، و دقیقا همونجایی از آموزش سرمایه گذاری کنید که باید!
پرورش زنبور عسل را از حرفه ای ها بیاموزیم!

اگه تا اینجای سایتم اومدین، می تونید با وارد کردن کد akhavanmahdi در قسمت ثبت نام سایت ایسمینار، توی وبینارهای این صفحه با تخفیف 10 درصد ثبت نام کنید.

​​برای هر یک از گروه های زیر، تعداد 5 عدد کد تخفیف در نظر گرفته شده:​​​​​​​

اگر دچار معلولیت هستید، به زنبور عسل علاقمند شده اید و سختی های کار زنبورداری رو به جان خریدین. باید بگم که اراده شما برام خیلی ارزشمنده و تنها راه تحسین عزم شما اینه که افتخار میزبانی شما رو در وبینارهام داشته باشم. اگر علاقمند بودین می تونید با کد تخفیف Tavana به صورت رایگان در وبینارهای این صفحه ثبت نام کنید.

​​اگر در حال حاضر به هر دلیلی استطاعت مالی برای ثبت نام در وبینارها رو ندارید. خوشحال میشم میزبان شما باشم. اگر علاقمند بودین می تونید با کد BaHamim به صورت رایگان در وبینارهای این صفحه ثبت نام کنید. این کمترین درسیه که از دقت توی زندگی زنبور عسل گرفته ام. آموزش حق همه است.

​گزارش برگزاری کلاس ها و نمره هایی که مخاطبان بهشون دادن رو اینجا قرار میدم (برای ورود به کلاس مرتبط روی گزارش کلیک کنید):

گزارش کلاس مدیریت بهاره کلنی های زنبور عسل (فیلم و وبینار)
مدیریت کلنی های زنبورعسل در فصل زمستان (گزارش)

​​​​​وقتی صحبت از زنبورعسل و علاقه به زنبورداری می کنیم، با طیف وسیعی از افراد، با سلایق، پیشینه های شغلی، سطح تحصیلات و اهداف متفاوت مواجه میشیم. بعضی از افراد برای تفریح و سرگرمی زنبورداری می کنن، بعضی ها با هدف تحقیق با کندوهاشون سر و کله می زنن، بعضی فقط برای سود اقتصادی عسل، ژل رویال، بچه کندو یا دیگر فراورده های کندو، و بسیاری هم برای مجموعه ای از این دلایل کار می کنن. 
وبینارها و فیلم های آموزشی زنبورداری که در این صفحه آمده، بیشتر مبتنی به کسب درآمد پایدار و قابل قبوله. یعنی مثل یک دانشمند که به طور کامل روی صحت یک فرمول متمرکز شده، یا یک زنبوردار تفریحی که فقط و فقط سلامت و پرواز زنبورهاش براش ملاکه به قضایا نگاه نشده. اینجا هدف تشکیل یک شغل لذت بخشه، که باعث میشه یک آدم همه جوره از زندگیش لذت ببره. نه تربیت یک فیلسوف نظری، یا یک دانشمند، یا یک فئودال!
اینطور فرض کنید که یک ترازو با سه کفه داریم، روی یک کفه، زنبورها و مسایل مربوط به خودشون، روی یک کفه، زنبوردار، فرهنگ کار، و هزینه های کارگری و غیره و در کفه سوم، بازار و نظام عرضه و تقاضا وجود داره. هنر یک زنبوردار حرفه ای اینه که این سه رو با هم داشته باشه. برای همین هم رویکرد من این بوده که این سه کفه در حالت تعادل قرار داشته باشند. به طور مثال ممکنه یک جایی 5 درصد از سهم زنبورها بزنم تا 15 درصد در بازار موفق تر ظاهر بشم و یا ما به ازاش درصد قابل توجهی از هزینه های کارگری یا تولید رو کاهش بدم. نمونه ی بارزش در دنیا هم تنوع روش های بچه گیری از کندوها یا درمان کنه وارواست. می بینید یک روش زمان بر ولی در عین حال سالم و بسیار موثره، در حالی که یک روش گرچه چندان سالم نیست، اما سرعت عمل و تاثیر رو به صورت توام با هم داره. در نتیجه روش اول برای وقتی خوبه که فرد تعداد محدودی کندو داشته باشه و به قولی تفریحی کار کنه، و روش دوم برای یک زنبوردار حرفه ای با چند صد کندو. روش های ارائه شده در این فیلم ها یا وبینارها چیزی در این میانه و باهاش میشه یک زنبورستان 150 تا 300 تایی رو به شکل دلچسبی اداره کرد. 

فیلم آموزش زنبورداری و پرورش زنبور عسل