خانم زنبوردار نقاشی

تور بازدید از زنبورستان و آشنایی با زنبورداری

​زندگی شهری باعث شده تا بسیاری از مردم از طبیعت که روح ما با آن عجین است فاصله بگیرند. این تور نیم روزه با هدف آشنایی بیشتر افراد غیرزنبوردار با زندگی زنبورهای عسل، عملیات زنبورداری و نحوه تولید عسل تا بسته بندی آن طراحی شده. این تور به صورت گروهی یا نیمه گروهی برگزار می شود که در آن مخاطبان به یکی از زنبورستان های بزرگ مستقر در حاشیه شهر تهران می روند.
در صورتی که می خواهید خودتان کمی با کندو کار کنید و از نزدیک در زندگی زنبورها دقت کنید، این یکی از بهترین فرصت های زندگی شماست.
بسیار ی از دانشمندان و کارآفرینان در حوزه زنبورداری فعالیت خود را از یک بازدید ساده از یک زنبورستان شروع کردند که از آن ها می توان به پدر علم نژاد شناسی زنبورعسل پروفسور روتنر که در ابتدا یک نورولوژیست بود یا مخترع کندوهای مدرن امروز لورنزو لانگستروت که در ابتدا یک معلم و کشیش بود اشاره کرد. بله! به همین سادگی این افراد تاثیرگذار مسحور جذابیت های کندوی زنبور عسل شدند! آیا شما هم یکی از آنهایید؟!
اگر می خواهید با تور بازدید از زنبورستان بیشتر آشنا شوید، ادامه این نوشته را در پایین بخوانید.
زنبورگردی یا توریسم زنبور عسل یکی از شاخه های بومگردی است که در سال های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است. بسیاری از کشورها از جمله جمهوری اسلونی و تایلند توانسته اند در دنیا برند خوبی را با موضوع زنبورگردی بسازند. از جمله خدماتی که توریست های زنبورعسل در این کشورها می گیرند می توان به بازدید از کندوها، شب خوابی در اتاق های زنبورداری و تنفس در هوای کندو، ماساژ با عسل، درمان بیماری با استفاده از محصولات زنبورعسل (آپی تراپی) و آشنایی با زندگی این حشره شگفت انگیز اشاره کرد. گرچه این فعالیت در کشور ما به راه افتاده است، اما همچنان راه طولانی و درازی را تا رسیدن به نقطه ی شکوفایی خود دارد. 
مخاطبان این تورها به طور معمول از کودکان، سالمندان، و علاقمندان به طبیعت، زنبور عسل و زنبورداری تشکیل شده اند. کمتر کسی است که در کنار یک کندو بایستد و کار، تلاش و نظم زندگی زنبورها را تماشا کند و به آرامش خاطر واقعی نرسد. شاید بتوان بسیاری از عوارض استرس هایی که  افراد در  زندگی روزمره خود تجربه می کنند را با چند جلسه حضور در یک زنبورستان جبران کرد.
ما با شناسایی این خلا در زمینه بومگردی و زنبورگردی، اقدام به برگزاری تورهای آموزشی و تفریحی برای گروه های مختلف سنی کردیم تا هم مردم را با شغل زیبا ولی پرزحمت زنبورداری آشنا کنیم، و هم هر چه بیشتر زنبورها را به عنوان حشراتی شگفت انگیز به دیگران بشناسانیم.
راستی نگران نیش خوردن نباشید، به همه شما یک کلاه زنبورداری خواهیم داد!
خلاصه برنامه ی تورهای ما:

  • ساعت 6:30 - حرکت به سمت محل استقرار کندوها واقع در روستای کیگا در ارتفاعات شمالغرب تهران
  • ساعت 8:00 - رسیدن به محل زنبورستان
  • ساعت 8:00 تا 8:30 - صرف صبحانه زنبوری (عسل، گرده گل) و طبیعی (شیر، پنیر و کره محلی) به همراه چای هیزمی.
  • ساعت 8:30 تا 10:00 بازدید از زنبورستان و مشاهده زندگی و نحوه کار با کندوهای زنبورعسل 
  • ساعت 10:00 تا 10:30 دورهمی زنبوری به همراه صرف دم نوش های گیاهی، شربت عسل و قارچ کبابی
  • ساعت 12:00 رسیدن به تهران

​- ثبت نام ویژه برای خانواده ها یا گروه های علاقمند، به همراه رفت و آمد با ظرفیت ده نفر (ون)
جهت ثبت نام می توانید از دو روش زیر اقدام کنید:

  • استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی اختصاصی سایت (از طریق درگاه Moneyar)

  • واریز وجه به صورت کارت به کارت به شماره 5022291062995970 بانک پاسارگاد به نام مهدی اخوان مقدم و ارسال رسید آن به همراه مشخصات متقاضی ثبت نام در کلاس به ایمیل من یا شماره واتساپ 09125786880

سفارش تور

با شرایط ویژه جهت دانش آموزان مدارس، دانشجویان و گروه های جهادی

بازدید گروهی دانش آموزان از کندوهای زنبور عسل